Anheuser blisko korekty

Tomasz Jerzyk
21-06-2004, 00:00

Kurs amerykańskiego browaru znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym blisko absolutnego maksimum z 16 czerwca 2004 r. (54,74 USD). Minimum zaliczył w marcu 1984 r. (1,46 USD). Należy się spodziewać pogłębienia korekty na najbliższych sesjach do wsparcia 53,38 USD. Potem powinien nastąpić wzrost do nowego maksimum. Kolejny opór można wyznaczyć, łącząc maksima z grudnia i lutego (55,16 USD).

W dłuższej perspektywie widać wyraźną sekwencję coraz wyższych szczytów przy coraz wyższych lokalnych minimach. Zazwyczaj przekłada się to na bardzo dynamiczny ruch w górę: kupujący zniecierpliwieni brakiem możliwości kupna akcji na spadku, kapitulują przy pokonaniu kolejnego maksimum. Pokonanie ostatniego maksimum winno przełożyć się na wzrost do 59,70 USD, gdzie znajduje się długoterminowa linia łącząca wcześniejsze szczyty. Do tej pory każde dojście do niej powodowało korektę. Pokonanie linii powinno zapowiadać przyspieszenie trendu wzrostowego, ale byłaby to ostatnia fala wyczerpująca potencjał. Najbliższym wsparciem jest linia długoterminowego trendu wzrostowego, obecnie na poziomie 51,20 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Jerzyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Anheuser blisko korekty