Animex poddał się korekcie

Maciej Zbiejcik
19-02-2001, 00:00

Animex poddał się korekcie

Wyraźnie przedłuża się korekta walorów Animexu. Ostatnia sesja przyniosła koleją wysoką przecenę akcji spółki. W piątek papiery Animexu spadły poniżej 2 zł, osiągając wartość 1,96 zł. Przesądziła o tym blisko 15-proc. obniżka ich notowań. Jeszcze niedawno wydawało się, że po fali spadków, jakie towarzyszyły tym papierom, wreszcie przyjdzie pora na odbicie. Jednak akcjonariusze Animexu wszelkie nadzieje na poprawę wyceny walorów mięsnego holdingu muszą znowu odłożyć na później.

O stale zmniejszającej się wartości akcji spółki decydują przede wszystkim słabe wyniki, jakie od wielu miesięcy pokazuje ten mięsny potentat. Giełdowych graczy od inwestowania w papiery Animexu może odstraszać wysoka strata generowana przez przedsiębiorstwo. W 1999 roku strata netto przekroczyła 126 mln zł, a w ubiegłym roku 31,4 mln zł.

Zarząd spółki ma nadzieję, że w tym roku wyniki będą dużo lepsze, a zagwarantować ma to prowadzona w całym holdingu restrukturyzacja. Obniżenie kosztów, redukcja zatrudnienia, ścisła specjalizacja powinny zaowocować odzyskaniem rentowności. W 2000 roku z zakładów Animexu zwolniono około 1,5 tys. osób, co spowodowało, że na koniec ubiegłego roku zatrudniano w nich 5,5 tys. pracowników. Oprócz tego prowadzona jest likwidacja najbardziej nierentownych zakładów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Animex poddał się korekcie