Animex rozpoczyna przymusowy wykup akcji Ekodrobu po 5 zł

(Paweł Kubisiak)
14-09-2006, 13:28

Koncern spożywczy Animex rozpoczyna przymusowy wykup od akcjonariuszy mniejszościowych 5,08 proc. akcji Ekodrobu.

Koncern spożywczy Animex rozpoczyna przymusowy wykup od akcjonariuszy mniejszościowych 777.071 akcji Iławskich Zakładów Drobiarskich Ekodrob, stanowiących 5,08% kapitału po 5 zł za sztukę, poinformowała firma w ogłoszeniu w czwartek.

„Animex zamierza nabyć 777.071 akcji zwykłych na okaziciela spółki, które są przedmiotem obrotu na rynku oficjalnych notowań giełdowych Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie SA” – czytamy w ogłoszeniu.

Spółka podała, że podmiotem pośredniczącym w transakcji jest Dom Maklerski BZ WBK SA z siedzibą w Poznaniu.

„Cena oferowana za akcje jest równa najwyższej cenie, tj. 5,00 zł, jaką za jedną akcje spółki Animex, podmioty od niego zależne lub wobec niego dominujące, lub podmioty będące stronami zawartego z Animex porozumienia zapłaciły w okresie 12 miesięcy przed przekazaniem niniejszej informacji” – głosi też komunikat.

W informacji podano, że średnia arytmetyczna ze średnich dziennych cen rynkowych ważonych wolumenem obrotu z okresu 3 miesięcy przed przekazaniem wynosi 4,81 zł. Średnia arytmetyczna ze średnich dziennych cen rynkowych ważonych wolumenem obrotu z okresu 6 miesięcy przed przekazaniem wynosi natomiast 4,68 zł.

Wszystkie akcje Ekodrobu w liczbie 10,6 mln sztuk są zdematerializowane: 6 mln akcji na okaziciela, 2,25 mln akcji imiennych zwykłych i 2,35 akcji imiennych uprzywilejowanych.

Wykupujący, tj. Animex, posiada samodzielnie 9.822.929 akcji Spółki, które uprawniają do 14.522.929 głosów na jej walnym zgromadzeniu, co odpowiada 94,92% ogólnej liczby głosów na tym zgromadzeniu.

Dzień rozpoczęcia przymusowego wykupu wyznaczono na 14 września 2006 roku, a dzień wykupu na 21 września 2006 roku.

W odrebnym komunikacie GPW podała, że zarząd giełdy zawiesił notowania Ekodrobu z dniem 14 września w związku z zamiarem ogłoszenia squeeze outu.

Animex wraz z Morlinami należy do amerykańskiej firmy Smithfield Foods. W skład grupy wchodzą też Iławskie Zakłady Drobiarskie Ekodrob.

W ubiegłym roku spółka, do której należą takie marki jak Krakus, czy Morliny miała 2,2 mld przychodów. W tym roku mają się one zwiększyć, dzięki poprawie sprzedaży na rynku polskim oraz eksportowi.

Animex eksportuje do Europy Zachodniej i na Półwysep Bałkański a także do takich krajów jak USA, Japonia, czy Korea Płd. Spółka chce zwiększyć obecność na rynkach Unii Europejskiej. (ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Animex rozpoczyna przymusowy wykup akcji Ekodrobu po 5 zł