"Anioł biznesu" chce odłączenia Kalifornii od USA

opublikowano: 09-11-2016, 09:23

Poziom histerii wśród przeciwników prezydentury Donalda Trumpa jest bliski maksimum. Właśnie jeden z nich ogłosił plan secesji Kalifornii, wynika z informacji podanych przez Business Insider.

Krzemowa Dolina to jedno z tych miejsc w USA, gdzie bardzo trudno znaleźć zwolennika Donalda Trumpa. Nie brakuje tam natomiast jego przeciwników. Jednym z nich jest Shervin Pishevar, jeden z pierwszych inwestorów Ubera, znany „anioł biznesu”. Doniesienia o zbliżającej się wygranej wyborczej Donalda Trumpa mocno go musiały zszokować, bo ogłosił, że jeśli do niej dojdzie, Kalifornia powinna ogłosić secesję i wyjść z USA. Argumentuje, że jako państwo byłaby szóstą gospodarką świata.

Shervin Pishevar
Zobacz więcej

Shervin Pishevar Bloomberg

Pishevar twierdzi, że Kalifornia zawsze mogłaby potem przyłączyć się do Stanów Zjednoczonych. Zapowiedział, że przeznaczy pieniądze na kampanię, której celem jest odłączenie się Kalifornii. 

W rozmowie z CNBC Pishevar podkreślił, że jego propozycja jest całkowicie poważna. Ma nawet nazwę dla proponowanego państwa: Nowa Kalifornia.

- To najbardziej patriotyczna rzecz jaką mogę zrobić. Nasz kraj jest w poważnym punkcie zwrotnym – powiedział. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, businessinsider.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / "Anioł biznesu" chce odłączenia Kalifornii od USA