Ankietowani przez GPW podzieleni co do koniunktury giełdowej

Polska Agencja Prasowa SA
28-07-2006, 17:13

Wyniki cotygodniowej ankiety prowadzonej przez Giełdę Papierów Wartościowych (GPW) pokazują, że ankietowani są podzieleni w ocenie giełdowej koniunktury w przyszłym tygodniu. 38 proc. oczekuje zarówno spadku, jak i wzrostu indeksu WIG 20 - podała GPW w piątek.

Wyniki cotygodniowej ankiety prowadzonej przez Giełdę Papierów Wartościowych (GPW) pokazują, że ankietowani są podzieleni w ocenie giełdowej koniunktury w przyszłym tygodniu. 38 proc. oczekuje zarówno spadku, jak i wzrostu indeksu WIG 20 - podała GPW w piątek.

Wartość wskaźnika Wigometr na koniec bieżącego tygodnia wynosi zero punktów, co oznacza wzrost wskaźnika o 12 pkt w stosunku do ubiegłego tygodnia.

Badania koniunktury prowadzone są na podstawie zestawu pytań, kierowanych co tydzień do uczestników ankiety. Wskazują oni swoje przewidywania, co do zmiany wartości indeksu WIG 20 na koniec następnego tygodnia, wybierając jedną z trzech możliwości: wzrost, bez zmian, spadek.

Wskaźnik może przyjmować wartości od minus 100 do plus 100 pkt.

Badania nastrojów prowadzone są wśród wybranej grupy osób zawodowo związanych z rynkiem kapitałowym, dyrektorów inwestycyjnych, doradców inwestycyjnych, fund managerów, maklerów i analityków giełdowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Ankietowani przez GPW podzieleni co do koniunktury giełdowej