Ankietowani przez GPW spodziewają się spadków

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-10-2005, 16:48

Wyniki cotygodniowej ankiety prowadzonej przez Giełdę Papierów Wartościowych pokazują, że 35 proc. respondentów oczekuje w przyszłym tygodniu spadku indeksu WIG 20, a jego wzrostu spodziewa się 31 proc. ankietowanych - podała GPW w piątek.

Wyniki cotygodniowej ankiety prowadzonej przez Giełdę Papierów Wartościowych pokazują, że 35 proc. respondentów oczekuje w przyszłym tygodniu spadku indeksu WIG 20, a jego wzrostu spodziewa się 31 proc. ankietowanych - podała GPW w piątek.

Wartość wskaźnika Wigometr na koniec bieżącego tygodnia wynosi minus 4 pkt, co oznacza wzrost o 38 pkt w stosunku do wyniku z ubiegłego tygodnia.

Badania koniunktury prowadzone są na podstawie zestawu pytań, kierowanych co tydzień do uczestników ankiety. Wskazują oni swoje przewidywania, co do zmiany wartości indeksu WIG 20 na koniec następnego tygodnia, wybierając jedną z trzech możliwości: wzrost, bez zmian, spadek.

Wskaźnik może przyjmować wartości od minus 100 do plus 100 pkt.

Badania nastrojów prowadzone są wśród wybranej grupy osób zawodowo związanych z rynkiem kapitałowym, dyrektorów inwestycyjnych, doradców inwestycyjnych, fund managerów, maklerów i analityków giełdowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane