Czytasz dzięki

Ant Group zamknie dzień wcześniej książkę popytu dla instytucjonalnych

opublikowano: 27-10-2020, 07:16

Wielki popyt spowodował, że Ant Group zamknie dzień wcześniej niż zapowiadał książkę popytu dla inwestorów instytucjonalnych w Hongkongu, donosi Reuters powołując się na anonimowe źródła.

Chiński gigant płatności elektronicznych sprzedaje w rekordowym IPO akcje za ok. 17,2 mld USD na giełdzie w Hongkongu. Taki sam pakiet ma być sprzedany w Szanghaju. Książka popytu dla inwestorów instytucjonalnych miała pierwotnie być zamknięta dopiero w czwartek, ale w związku z wielkim popytem zdecydowano, że stanie się to już w środę o 17:00 czasu lokalnego, twierdzą informatorzy Reutersa ujawniając, że nadsubskrypcja nastąpiła już godzinę po rozpoczęciu przyjmowania zapisów w poniedziałek.

Ant Group, operator platformy płatności Alipay, powiązanej z gigantem e-commerce Alibaba Group, zamierza pozyskać z IPO ok. 34,4 mld USD. Byłby to historyczny rekord pierwotnych ofert publicznych. Takie IPO wyceniałoby spółkę na 312 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane