Anti coraz bliżej przejęcia

ANP
opublikowano: 05-02-2010, 00:00

Jeszcze w lutym spółka może podpisać list intencyjny dotyczący akwizycji. W portfelu Anti jest już 37 mln zł.

Jeszcze w lutym spółka może podpisać list intencyjny dotyczący akwizycji. W portfelu Anti jest już 37 mln zł.

Anti, specjalizujące się w tzw. małej architekturze, spodziewa się do końca tego miesiąca podpisać list intencyjny z przejmowaną firmą.

— Liczę, że transakcję sfinalizujemy do końca pierwszego kwartału tego roku. Rozmawiamy z kilkoma podmiotami — mówi Arkadiusz Rzepa, prezes Anti.

Przejęcie pozwoliłoby spółce zwiększyć sprzedaż i uzupełnić portfel zamówień.

Anti ma w portfelu zlecenia na 37 mln zł przeznaczone do realizacji w 2010 r. Wczoraj spółka poinformowała o wyborze jej oferty na wykonanie trzech zadań na Osiedlu Fabrycznym w Jelczu-Laskowicach (woj. dolnośląskie). W ramach zlecenia, którego wartość opiewa na 1,81 mln zł brutto, spółka wykona place zabaw, boisko ze sztuczną nawierzchnią, chodniki, parkingi i drobną infrastrukturę. Prace potrwają do końca czerwca 2011 r.

— Mamy złożone oferty na około 25 mln zł. Na pewno z tego część uda nam się pozyskać. W lutym i marcu ruszy fala zamówień wiosennych i spodziewam się podwojenia złożonych ofert — dodaje Arkadiusz Rzepa.

Pod koniec 2009 r. spółka opublikowała nowe prognozy. Według szacunków, tegoroczne przychody wyniosą 50 mln zł, a zysk netto 2 mln zł. Natomiast zeszły rok ma zamknąć się 34 mln zł przychodów (poprzednio prognozowano 30 mln zł), a zysk netto wynieść 100 tys. zł, a nie — jak wcześniej szacowano — 2,4 mln zł. Powodem tak dużej zmiany miały być wyższe niż zakładano koszty związane z wyceną i realizacją kontraktów terminowych zawartych w 2008 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane