Anti czeka na inwestora branżowego

EG
opublikowano: 05-04-2011, 00:00

Po trudnym roku spółka zajmująca się architekturą krajobrazu restrukturyzuje się i szykuje dużą emisję.

Po trudnym roku spółka zajmująca się architekturą krajobrazu restrukturyzuje się i szykuje dużą emisję.

28 kwietnia akcjonariusze Anti zdecydują o emisji 13 mln warrantów uprawniających do objęcia takiej samej liczby akcji. Po emisji liczba akcji zostanie podwojona. Papiery ma objąć inwestor, dzięki któremu spółka wydobędzie się z dołka.

— Prowadzimy rozmowy z podmiotem z pokrewnej branży, na razie jednak nie ma żadnych konkretów. Połączenie powinno doprowadzić do skokowego wzrostu przychodów naszej firmy — zapowiada Arkadiusz Rzepa, prezes Anti.

Więcej szczegółów będzie znane dopiero po walnym.

Według naszych ustaleń rozmowy prowadzone są ze spółką z branży infrastruktury drogowej, która jest dużo większa od Anti. Docelowo to ona miałaby kontrolę nad giełdową firmą.

Anti zajmuje się głównie architekturą krajobrazu. W 2010 r. zanotowała 5,5 mln zł straty netto, która zostanie pokryta z kapitału zapasowego, przy 55 mln zł przychodów. Tymczasem według prognozy spółka miała mieć 50 mln zł przychodów i 2 mln zł zysku netto. Inwestorzy ją skarcili — w pół roku kurs spadł o 53 proc. W 2011 r. spodziewa się 50 mln zł przychodów i 1,6 mln zł zysku netto. Wyniki gorsze od prognoz zarząd tłumaczył niższymi od zakładanych marżami kontraktów na przebudowę placu Wolności i ul. Armii Krajowej w Grójcu. W styczniu 2011 r. prezes przyznał, że słabe wyniki były też efektem braku kontroli finansowej nad wydatkami czy zbyt dużym rozproszeniem terytorialnym. Teraz spółka ma skupić się na Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i Warszawie. Najnowszy kontrakt został podpisany z gminą Lublin. Za prawie 250 tys. zł spółka do końca 2012 r. będzie utrzymywała zieleń na pasach drogowych.

— Obecnie nasz portfel zamówień na 2011 r. ma wartość 36 mln zł — mówi Arkadiusz Rzepa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy