Anti już nie chce inwestora

EG
opublikowano: 29-04-2011, 10:18

Spółka z branży architektury krajobrazu rezygnuje z inwestora branżowego. Wystarczy jej mała emisja. Anti zrezygnowało z  emisji 13 mln warrantów uprawniających do objęcia takiej samej liczby akcji.

Emisja miała być skierowana do inwestora branżowego. Dzięki temu spółka miała wydostać się z dołka. Do realizacji wchodzi plan B: emisja do 2,2 mln akcji, których 70 proc. obejmą nowi inwestorzy. Docelowo będą oni mieli około 20 proc. udziałów Anti. Emisja zostanie przeprowadzona w maju.

- Spółka jest w coraz lepszej kondycji. Taka emisja wystarczy, żebyśmy zrealizowali nasze projekty i utrzymali płynność - mówi Arkadiusz Rzepa, prezes Anti.

Spółka zajmuje się głównie architekturą krajobrazu. W 2010 r. zanotowała 5,5 mln zł straty netto przy 55 mln zł przychodów. Według prognozy miało to być 50 mln zł przychodów i 2 mln zł zysku netto. Na 2011 r. zarząd spodziewa się 50 mln zł przychodów i 1,6 mln zł zysku netto.

- Na dziś prognoza jest realna do wykonania. Już w pierwszym kwartale na podstawowej działalności wypracowaliśmy zysk, choć rok wcześniej notowaliśmy straty - twierdzi Arkadiusz Rzepa.

Wiara inwestorów w spółkę od października do końca marca systematycznie gasła. Wartość akcji spadła o więcej niż połowę. Wczoraj kurs urósł o 3,6 proc. i na zamknięciu jeden walor kosztował 2,30 zł.
Portfel zamówień spółki na 2011 r. to 37 mln zł. Tylko w kwietniu poinformowała o podpisaniu umów wartości około 3,5 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Anti już nie chce inwestora