Anti obiecuje, że odrobi straty

ANP
opublikowano: 22-07-2010, 00:00

Spółka obiecuje przyspieszyć w tym półroczu. Zapowiada zdobycie kolejnych intratnych zleceń.

Spółka obiecuje przyspieszyć w tym półroczu. Zapowiada zdobycie kolejnych intratnych zleceń.

Specjalizujące się w architekturze zieleni Anti ma za sobą trudny początek roku.

— Drugi kwartał będzie na plusie, ale nie udało się odrobić straty z pierwszych trzech miesięcy roku. Nadrobimy to w tej połowie roku. Prognoza zakładająca 2 mln zł zysku netto i 50 mln zł przychodów jest aktualna — zapewnia Arkadiusz Rzepa, prezes Anti.

Przypomnijmy, że na koniec pierwszego kwartału Anti miało 1,25 mln zł straty netto i 5,06 mln zł przychodów. Ostatniego dnia sierpnia spółka opublikuje raport z pierwszego półrocza.

Pomóc mają kolejne kontrakty, takie jak ostatnio podpisany z gminą Żmigród na wykonanie rewaloryzacji zespołu pałacowo-parkowego za 2,85 mln zł.

— Niedługo powinien też być ogłoszony wybór naszej oferty na rewaloryzację parku we Wrocławiu na około 1 mln zł. W najbliższych miesiącach przygotowujemy oferty na blisko 40 mln zł i liczę, że co najmniej 10 proc. z tego zdobędziemy na ten i przyszły rok — dodaje Arkadiusz Rzepa.

Obecnie w portfelu Anti ma zlecenia na 58 mln zł na ten rok i dodatkowo na 25 mln zł na 2011 r.

W najbliższy piątek na rynku Catalyst zadebiutują obligacje Anti. Uzyskane pieniądze sfinansują realizację zdobytych kontraktów. W ramach nowej strategii spółki, do końca sierpnia będzie wygaszona działalność związana z zarządzaniem nieruchomościami. Za to jeszcze w tym półroczu firma planuje otwierać oddziały regionalne. Na październik władze Anti chcą ubiegać się o 1,5 mln zł unijnej dotacji na zakup technologii do zakładu kamieniarskiego, który będzie zbudowany kosztem 3,8 mln zł.

— W przyszłym roku zamierzamy sfinalizować sprzedaż nieruchomości pod zabudowę mieszkaniową we Wrocławiu. Jest wielu zainteresowanych deweloperów. Transakcję zamkniemy do czerwca 2011 r. — mówi prezes Anti.

Nowa strategia zakłada też m.in. budowę bazy logistycznej w 2011 r. Inwestycję ma sfinansować przyszłoroczna emisja akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu