Anti planuje 1,45 mln zł zysku netto

ANP
opublikowano: 08-12-2008, 00:00

Spółka na warszawskim parkiecie może pojawić się jeszcze w grudniu. Liczy, że zbierze z rynku 5,6 mln zł netto.

Spółka na warszawskim parkiecie może pojawić się jeszcze w grudniu. Liczy, że zbierze z rynku 5,6 mln zł netto.

Anti, spółka działająca w branży małej architektury, może zadebiutować 30 grudnia. Spółka zaoferuje do 1,7 mln akcji po cenie 3,60 zł za walor, wynika z prospektu emisyjnego. Zapisy na akcje rozpoczną się 8 grudnia i potrwają do 12.

— Pieniądze wydamy przede wszystkim na zakup maszyn i urządzeń budowlanych do wykonywania kontraktów z zakresu małej architektury. Na ten cel z emisji przeznaczymy 2,3 mln zł, choć całość inwestycji może wynieść 3 lub 4 mln zł — mówi Arkadiusz Rzepa, prezes Anti.

Pozostałe pieniądze z rynku firma wyda na zakup gruntu pod bazę sprzętowo-magazynową oraz na zakup urządzeń do obróbki kamieniarskiej. Przy realizacji celów emisyjnych Anti będzie wspomagać się własnymi pieniędzmi.

— Planujemy uruchomienie zakładu kamieniarskiego w II połowie 2009 r.— dodaje prezes.

Spółka zamierza też otwierać oddziały w największych miastach Polski. Prognozuje, że zysk netto w tym roku wyniesie 1,45 mln zł, a w 2009 r. wzrośnie do 2,47 mln zł. Przychody mają sięgnąć odpowiednio: 22 mln zł oraz 30 mln zł.

— Prognozy na ten rok zostaną na pewno zrealizowane. Mamy już też zakontraktowane 30 proc. przychodów na przyszły rok — dodaje prezes Anti.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu