„Antysemityzm to nie żart” – w Berlinie ruszyła kampania plakatowa

PAP , DI
opublikowano: 11-01-2022, 14:54

„Antysemityzm ma wiele form, z których wszystkie można rozpoznać” – głoszą plakaty, które zaprezentowała Iris Spranger (SPD), senator (minister) spraw wewnętrznych w rządzie kraju związkowego Berlin. Widać na nich np. zaśmiewającego się z żartu mężczyznę, piosenkarza przed mikrofonem czy nauczyciela w klasie.

kampania plakatowa w Berlinie „Antysemityzm to nie żart”
kampania plakatowa w Berlinie „Antysemityzm to nie żart”
materiały prasowe

Antysemityzm można przyjmować wiele postaci i być wyrażany w komentarzach, żartach czy piosenkach – podkreśla berliński Senat (rząd) w nowej kampanii plakatowej. „Dostrzec, rozpoznać, działać”, „To jest antysemityzm, a nie żart” – to przykłady haseł, jakie znalazły się na plakatach – podaje „Die Welt”.

Akcja skierowana jest przede wszystkim do osób będących świadkami incydentów o charakterze antysemickim. „Antysemityzm występuje w wielu formach i nie zawsze jest rozpoznawalny na pierwszy rzut oka. Kampania powinna zatem służyć także budowaniu świadomości w tym temacie” – wyjaśnia „Die Welt”.

Kampania w formie plakatów i pocztówek będzie prowadzona w mieście przez najbliższe dwa tygodnie. W jej przygotowaniu brali udział przedstawiciele żydowskiej gminy wyznaniowej. Opracowane na potrzeby akcji materiały mają być wykorzystywane do działań edukacyjnych w szkołach i innych instytucjach.

„Walka z antysemityzmem to zadanie dla całego społeczeństwa. Potrzebne jest działanie wszystkich mieszkańców naszego miasta” – podkreśliła Iris Spranger. Dodała, że w Berlinie każdy powinien zwracać uwagę na takie incydenty i w ten sposób wspierać poszkodowanych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane