AP i Reuters wśród laureatów Nagrody Pulitzera

PAP
opublikowano: 18-04-2016, 21:34

Światowe agencje prasowe Associated Press i Reuters znalazły się w gronie laureatów tegorocznej Nagrody Pulitzera przyznawanej w 21 kategoriach w dziedzinie dziennikarstwa, literatury, dramaturgii i muzyki. Wyniki ogłoszono w poniedziałek w Nowym Jorku.

Agencję AP nagrodzono w kategorii służby publicznej za materiały o niewolniczej pracy robotników w branży przetwórstwa owoców morza; agencję Thomson Reuters nagrodzono wspólnie z "New York Timesem" za zdjęcia prasowe ilustrujące kryzys migracyjny na Bliskim Wschodzie i w Europie.

Dziennik "Los Angeles Times" dostał nagrodę w kategorii newsów za informacje o masakrze w San Bernardino, w której w grudniu ub. roku zginęło 14 osób.

Dzienniki "Tampa Bay Times" i "Sarasota Herald-Tribune" zdobyły razem nagrodę w kategorii dziennikarstwa śledczego za wspólny cykl materiałów o nadużyciach i przemocy w szpitalach psychiatrycznych na Florydzie. W kategorii dziennikarstwa o tematyce krajowej nagrodę zdobył "Washington Post", a w kategorii międzynarodowej - Alissa J. Rubin z "New York Timesa" za historie afgańskich kobiet.

Nagrody Pulitzera przyznaje nowojorski uniwersytet Columbia od 1917 roku. Upamiętniają one wydawcę prasowego Josepha Pulitzera, który zapisał swój majątek uczelni, aby ustanowić szkołę dziennikarstwa i nagrodę jego imienia.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane