Apator <APOR.WA> Prognoza wyników finansowych grupy kapitałowej APATOR na 2004 r.

23-02-2004, 09:27

Apator <APOR.WA> Prognoza wyników finansowych grupy kapitałowej APATOR na 2004 r. PROGNOZA WYNIKÓW FINANSOWYCH GRUPY KAPITAŁOWEJ APATOR NA 2004 R.
Raport bieżący nr 6/2004
Zarząd spółki APATOR SA podaje do publicznej wiadomości prognozę skonsolidowanych wyników finansowych grupy kapitałowej APATOR SA na 2004 rok:
· przychody ze sprzedaży ogółem: 116 mln zł;
· zysk na sprzedaży: 19 mln zł;
· zysk netto: 18 mln zł.
Przy sporządzaniu powyższej prognozy uwzględnino następujące czynniki:
- obecny skład grupy kapitałowej obejmujący spółki: APATOR S.A., APATOR-SERVICE sp. z o. o., APATOR-CONTROL sp. z o. o. i APATOR-ELEKTRO SA,
- w zakresie przychodów ze sprzedaży i zysku na sprzedaży: · ogólną sytuację makroekonomiczną branży produkcyjnej podmiotów wchodzących w skład grupy kapitałowej oraz branż klientów grupy, · założenia zawarte w Budżecie Państwa na 2004 r., a w szczególności w zakresie kształtowania się indeksów wzrostu cen towarów i usług oraz Produktu Krajowego Brutto, · możliwości sprzedaży w zakresie bieżącego i nowego asortymentu produktów oraz rynków zbytu podmiotów tworzących grupę kapitałową, w szczególności z uwzględnieniem nisz rynkowych,
- w zakresie zysku netto: wpływ po stronie przychodów operacyjnych odszkodowania w wysokości 5,6 mln zł na rzecz podmiotu dominującego od TK Development.
Zarząd podmiotu dominującego APATOR S.A. na bieżąco monitoruje realizację prognozy skonsolidowanych wyników finansowych grupy kapitałowej poprzez system raportów operacyjnych i finansowych oraz rachunkowości zarządczej w cyklach miesięcznych i kwartalnych.
Ocena możliwości realizacji prognozowanych wyników dokonywana będzie kwartalnie i zamieszczana będzie w kwartalnych raportach okresowych. Ewentualna korekta prognozy sporządzana będzie po opublikowaniu raportu okresowego.
Data sporządzenia raportu: 20-02-2004

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Apator &lt;APOR.WA&gt; Prognoza wyników finansowych grupy kapitałowej APATOR na 2004 r.