Apator ustabilizował wycenę

Dariusz Karolak
11-07-2001, 00:00

Apator ustabilizował wycenę

Apator przekazuje komunikaty o kolejnych pakietach akcji skupionych do umorzenia. Stabilizuje to kurs, ale nie wpływa na wzrost notowań. Daje do myślenia zamiar skonwertowania drugiej transzy ponad 27 tys. akcji z uprzywilejowanych na okaziciela. Spółka zamierza umorzyć łącznie do 300 tys. akcji. Skojarzenie tych faktów nasuwa na myśl prosty wniosek, że skonwertowane znajdą się w puli skupowanej z rynku. Wisząca oferta sprzedaży ponad 8 tys. akcji po 10,5 wydaje się potwierdzać powyższe podejrzenia.

Kurs konsoliduje się nad długoterminową linią hossy. Jej przełamanie jest mało prawdopodobne. Logiczna wydaje się zwyżka, którą zapowiadają wskaźniki. Wejście w fazę wzrostową potwierdzi przebicie dziennej VAMA10, 10,7 zł. Górne ograniczenie długoterminowego kanału wzrostowego, 16 zł, to strategiczny cel popytu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Apator ustabilizował wycenę