Apetyt na prognozę uskrzydlił Eurotela

KZ, DI
opublikowano: 20-11-2007, 00:00

Akcje spółki ostro drożeją, bo zarząd ma przedstawić wyższe szacunki zysku za rok 2007.

Akcje spółki ostro drożeją, bo zarząd ma przedstawić wyższe szacunki zysku za rok 2007.

Eurotel, dystrybutor komórek, należał wczoraj do najmocniej rosnących spółek. Jego kurs zyskiwał momentami ponad 10 proc. i dzień zakończył na 9,4-procentowym plusie. To skutek zapowiedzi podwyższenia prognozy wyników.

Obecna zakłada wypracowanie 27 mln zł zysku brutto ze sprzedaży i 4 mln zł zysku netto. Po trzech kwartałach Eurotel wykonał plan — odpowiednio — w 93 i 91 proc., a końcówka roku jest dlań tradycyjnie najlepsza. Gdyby spółka podniosła prognozę do 5 mln zł — co nie jest nierealne, bo w samym trzecim kwartale zysk netto wyniósł 1,64 mln zł — wskaźnik cena do zysku wynosiłby 18,8 (dla ceny 24 zł).

Konkurencyjnemu Tellowi do realizacji prognozy DM BZ WBK (9,1 mln zł netto) brakuje dużo więcej: po trzech kwartałach zysk netto sięga 5,6 mln zł. Gdyby udało się sprostać oczekiwaniom analityków, wskaźnik cena do zysku za 2007 r. wynosiłby 20,7.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy