Czytasz dzięki

Apetyt Płocka na projekty w PPP

ANP
opublikowano: 11-05-2012, 00:00

Nie tylko budowa obwodnicy i prace przy nadbrzeżu. Miasto chce w PPP zmodernizować stadion Wisły Płock.

Płock obok Krakowa jest miastem, które przoduje w liczbie pomysłów na projekty, które mogą być realizowane w modelu partnerstwa publiczno- -prywatnego (PPP). Początkowo (za poprzednich władz) w liczącym około 130 tys. mieszkańców mieście planowano wybudować stok narciarski, parkingi, aquapark i hotel.

Te projekty, które były już na etapie analiz, zakończyły się z powodu zmian politycznych po wyborach — mówi Joanna Michalak z płockiego magistratu.

Nowa władza miała własne pomysły na PPP. Wkrótce po wyborach ujawniła, że rozważa budowę obwodnic północnej i północno-zachodniej, modernizację lotniska trawiastego oraz zagospodarowanie nadbrzeża wiślanego. W sumie projekty szacowano na 200 mln zł. Teraz miasto zdecydowało, że zamiast dwóch obwodnic powstanie jedna (północna) za 160 mln zł, i dorzuciło dwa projekty. Pierwszy to modernizacja Stadionu Wisły Płock, który powstał na początku lat 70.

— Stadion wymaga modernizacji i nie obejdzie się bez dopłat ze strony miasta. Jeden z zainteresowanych inwestorów szacowałkoszt przedsięwzięcia na 80 mln zł — mówi Joanna Michalak.

W ramach inwestycji stadion zyska m.in. pełnowymiarowe boisko treningowe oraz nowe oświetlenie. Przede wszystkim jednak będzie dostosowany do wymogów PZPN i FIFA. Kolejnym pomysłem jest termomodernizacja budynków komunalnych.

— Inspiracją jest dla nas gmina Radzionków, która z powodzeniem realizuje taką inwestycję. Chcemy zastosować formułę PPP przy termomodernizacji siedmiu obiektów, m.in. szkół i budynków mieszkalnych — podsumowuje Joanna Michalak. W tej inwestycji miasto rozważa zarówno PPP, jak i łączenie tej formuły z dotacjami unijnymi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane