Aplisens drożeje po wynikach

KZ, ISBNews
opublikowano: 13-08-2015, 11:32

Aplisens odnotował 7,11 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I półr. 2015 r. wobec 6,76 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 8,61 mln zł wobec 8,60 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 42,92 mln zł w I półr. 2015 r. wobec 41,15 mln zł rok wcześniej.

Aplisens celuje w średnioroczny wzrost sprzedaży w krajach Unii Europejskiej na poziomie 20%, poinformował prezes Adam Żurawski.

"Aktualnie w UE posiadamy 3 spółki zależne zajmujące się dystrybucją produktów Aplisens. Planujemy zakładanie w dużych i średnich krajach UE kolejnych dystrybucyjnych spółek zależnych. Kontynuowana będzie sprzedaż produktów pod logo innych firm. W większości krajów UE sprzedaż będzie prowadzona przez niezależnych pośredników, jak również poprzez nowe firmy, które swym zasięgiem obejmą znaczącą część UE oraz wiele innych pozaeuropejskich krajów. Niezależnie od koniunktury globalnej zakładamy wysokie tempo sprzedaży grupy na rynkach UE. Naszym celem jest średnioroczny wzrost sprzedaży grupy w UE na poziomie 20%" - powiedział Żurawski, cytowany w komunikacie.

W I połowie 2015 roku grupa Aplisens odnotowała 5,3-proc. wzrost sprzedaży r/r na rynkach UE. Spółka zależna Aplisens GmbH zanotowała w tym okresie prawie 18-proc. wzrost przychodów ze sprzedaży w stosunku do I półrocza 2014 roku, natomiast Aplisens Czechy – prawie 36-procentowy.

Prezes poinformował także, że uważa I półrocze 2015 r. za "niezwykle udane" dla spółki, szczególnie na rynku polskim, gdzie sprzedaż wzrosła o 22%.

"Tak znaczący wzrost sprzedaży był spowodowany ponad 20-proc. wzrostem w segmencie automatyki przemysłowej oraz  prawie 37-proc. wzrostem w segmencie urządzeń do zabezpieczenia pojazdów przed kradzieżą paliwa i w tym segmencie jest powrotem do poziomu sprzedaży z lat wcześniejszych. Szczególnie w roku 2014 obserwowaliśmy wzmożoną konkurencję ze strony tańszych produktów importowanych do Polski. W związku z ich niską jakością nastąpił powrót do produktów Aplisensa" – tłumaczy Żurawski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, ISBNews

Polecane