Aplisens zgodnie z prognozami

ANP
18-11-2009, 00:00

Stabilizacja zamówień i wzrost udziałów w rynkach. Po wynikach akcje lekko drożały.

Stabilizacja zamówień i wzrost udziałów w rynkach. Po wynikach akcje lekko drożały.

Aplisens producent kompleksowych rozwiązań w zakresie przemysłowej aparatury kontrolno-pomiarowej dla energetyki i gazownictwa, po trzech kwartałach tego roku jest dobrej myśli.

— Na poziomie przychodów wykonaliśmy około 70 proc. prognozy, a w przypadku zysku netto około 73 proc. Szacunki są więc bezpieczne — zapewnia Adam Żurawski, prezes spółki.

Po trzech kwartałach grupa miała 33,39 mln zł przychodów (plus 5,5 proc. r/r) i 5,16 mln zł zysku netto (minus 24,3 proc. r/r). Prognoza na koniec roku zakłada odpowiednio: 48 mln zł i 7,1 mln zł.

— Poziom zamówień jest satysfakcjonujący. Sprzedaż karowa wzrosła o 16 proc. w trzecim kwartale tego roku wobec drugiego — dodaje Adam Żurawski.

Sprzedaż na rynki krajów WNP wzrosła zaś o 9 proc. wobec drugiego kwartału, a do krajów Unii Europejskiej o 18 proc. Najbardziej dynamiczny wzrost odnotowano w Niemczech, Włoszech, Szwecji i Danii.

— Są sygnały, że unijny rynek odradza się, a to w nim właśnie pokładamy największe nadzieje. Liczymy, że zaprocentuje to dynamicznym skokiem sprzedaży spółki. Obecny poziom zamówień pozwala przypuszczać, że ostatni kwartał tego roku będzie lepszy niż IV kwartał 2008 r. — uważa szef Aplisensa.

Aplisens potwierdza, że prowadzi rozmowy z potencjalnymi spółkami do przejęcia. Wśród nich są polskie i zagraniczne firmy. Na wczorajszej sesji za akcje Aplisensa płacono 6,51 zł, po 1,9-procentowym wzroście.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Aplisens zgodnie z prognozami