Apple coraz więcej warte

ŁO, Bloomberg
24-09-2010, 13:11

Wartość rynkowa amerykańskiego giganta technologicznego jest coraz wyższa, firma idzie łeb w łeb z PetroChina, drugą najwartościowszą korporacją świata.

Czwartkowa cena akcji Apple wynosiła w pewnym momencie 292,76 USD, co oznacza wzrost kapitalizacji rynkowej do 267,5 mld USD. Tym samym firma stworzona przez Steve’a Jobsa wyprzedzała pod względem wartości PetroChina. Później akcje potaniały do 288,92 USD i Apple znów spadło minimalnie za PetroChina. Na pierwszym miejscu niezmiennie jest petrochemiczny gigant Exxon Mobil.

Od stycznia 2007 roku, kiedy Apple wprowadziło na rynek swój pierwszy smartfon iPhone, wartość akcji firmy potroiła się. Na początku bieżącego roku do sprzedaży trafił tablet iPad,
kolejny hit spółki z Palo Alto.

Jane Snorek z First American Funds posiadającego akcje Apple twierdzi, że nie ma powodów, by nie oczekiwać dalszych wzrostów cen akcji Apple. Udziały firmy w rynkach telefonii komórkowej i komputerów ciągle mogą być jeszcze większe. Analitycy spodziewają się też przyszłorocznej sprzedaży iPadów na poziomie 21 mln egzemplarzy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Apple coraz więcej warte