Apple ma walczyć o najzdolniejszych

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 12-02-2014, 15:56

Producent iPhone'a i iPada dokonał zmiany na stanowisku dyrektora ds. human resources.

Denise Young Smith, która do tej pory była odpowiedzialna za zasoby ludzkie w sieci sklepów Apple, będzie teraz miała pod swoją pieczą sprawy human resources w całym koncernie.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None

Agencja informacyjna Bloomberg podaje, że Apple chce przyciągać i utrzymywać największe talenty.  

Nowa szefowa HR nie jest jedyną kobietą w kadrze menedżerskiej wysokiego szczebla w Apple. Katie Cotton odpowiada za komunikację, a Angela Ahrendts, była prezes koncernu Burberry Group  pokieruje sprzedażą detaliczną.

Smith zastępuje na stanowisku Joela Podolnego, który otrzymał nowe zadanie: ma całkowicie poświęcić się tzw. Apple University, który jest specjalnym programem szkoleniowym dla menedżerów. Podolny został ściągnięty do firmy w 2008 r. przez samego Steve'a Jobsa, a przybył ze znanej Yale School of Management.  

Apple uczestniczy w globalnej walce o najbardziej utalentowanych pracowników, a wśród głównych rywali ma takie spółki jak Google i Facebook. W ostatniej ankiecie portalu Glassdoor, który tworzy listę najlepszych miejsc do pracy, Apple zajął 35 miejsce, co oznacza spadek z 10 pozycji w 2012 r. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Polecane