Apple obniża dokładność Face ID

opublikowano: 25-10-2017, 13:18

Apple pozwolił swoim dostawcom na zmniejszenie dokładności systemu rozpoznawania twarzy w iPhone X w celu przyspieszenia produkcji tego smartfona, informuje Bloomberg, powołując się na osoby związane ze sprawą.

System identyfikacji twarzy (Face ID) – jedna z najbardziej dyskutowanych, a także krytykowanych nowości/funkcji najnowszego iPhone X, który wyceniony został na 999 USD - wykorzystuje matematyczny model twarzy użytkowników, pozwalając im na dostęp do telefonu lub płacenie za zakupy poprzez spoglądanie na ekran urządzenia.

Prezentacja Apple Face ID (iPhone X)
Zobacz więcej

Prezentacja Apple Face ID (iPhone X) fot. Bloomberg

Jak podkreśla agencja, Apple boryka się z poważnym problemem odnośnie najnowszych modeli, które zostały zaprezentowane 12 września. Urządzenia iPhone 8 i 8 Plus nie cieszą się aż tak dużym zainteresowaniem jak oczekiwano, co zdaniem analityków - sugeruje zmniejszenie planów dostaw dla jubileuszowego modelu iPhone'a X. Ma on wejść na rynek 3 listopada.

Czytaj także>>Współzałozyciel Apple nie kupi iPhone’a X

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu