Apple pod lupą

dr Maciej Jędrzejak, Dyrektor Zarządzający Saxo Bank Polska
opublikowano: 26-04-2016, 11:34

Apple poda kwartalne wyniki finansowe, i choć raporty opublikuje jeszcze kilku wielkich graczy, to koncern z Cupertino ma dziś priorytet.

 Rynek huczy od spekulacji, że Apple pokaże spadek sprzedaży, co byłoby wydarzeniem bez precedensu. Po słabych wynikach Microsoft i Alphabet, gorsze dane kolejnego potentata byłyby złą wiadomością dla inwestorów. Apple na deskach? Nie, to chyba niemożliwe…

Fed rozpocznie dziś wieczorem swoje posiedzenie, którego rezultaty poznamy w środę. Zmian raczej nikt się nie spodziewa, ale retoryka komunikatu będzie interesująca. Ciekawe, czy skłoni ona rynek do spekulacji na temat liczby podwyżek stóp w tym roku. Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że tak, nawet gdyby ton Rezerwy Federalnej był neutralny. 

Po południu pojawi się solidny pakiet danych z USA, który nie będzie miał wielkiego wpływu na jutrzejsze decyzje Fed, ale na jej dalsze posunięcia już tak. Ciekawie zapowiadają się informacje o zamówieniach na dobra trwałe i wskaźnik nastrojów konsumentów Conference Board. W pierwszym przypadku spodziewany jest ich wzrost, natomiast indeks nastrojów zawiera spory element niepewności, po nienajlepszych danych o konsumpcji. W nocy API opublikuje raport o zapasach paliw. 

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: dr Maciej Jędrzejak, Dyrektor Zarządzający Saxo Bank Polska

Polecane