Apple ma już pełną kontrolę

ŁO
opublikowano: 02-03-2018, 11:05
aktualizacja: 02-03-2018, 12:21

Firma z nadgryzionym jabłkiem w logo może już oficjalnie chwalić się, że rządzi na rynku inteligentnych urządzeń do noszenia.

Apple odnotował ogromny wzrost sprzedaży w czwartym kwartale. Trzecia generacja smartwatchów zdystansowała konkurencję.  

Zobacz więcej

Apple Watch series 3

Fot. Apple

Z danych zebranych przez firmę badawczą IDC wynika, że Apple dostarczył na rynek 8 mln urządzeń, co oznacza skok o 58 proc. w porównaniu z wynikiem 5,1 mln rok wcześniej. Cały rynek gadżetów do noszenia rośnie zresztą dzięki koncernowi z Cupertino - wzrost o 7,7 proc. do 37,9 mln urządzeń.  

Apple zgarnia już 21 proc. całego rynku i w czwartym kwartale wyprzedzał kolejno Fitbit (14,2 proc.), Xiaomi (13 proc.) oraz Garmin (6,5 proc.). W zeszłym roku w czwartym kwartale liderem był Fitbit, a Apple zajmował trzecie miejsce.

Firma IDC podliczyła też cały poprzedni rok. I w tym przypadku Apple nie ma sobie równych. W sumie na rynek producenci dostarczyli 115,4 mln urządzeń, co daje wzrost o ponad 10 proc. w porównaniu z 2016 r. Dynamika wzrostu wyraźnie jednak osłabła.  

Ceny zegarka Apple Watch series 3 zaczynają się w Polsce od 1599 złotych. Model Watch series 1 można kupić za 1199 złotych.

Fitbit ma w ofercie nie tylko inteligentne zegarki, ale także opaski sportowe monitorujące aktywność, które kosztują kilkaset złotych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Apple ma już pełną kontrolę