Apple przeprasza za spowolnienie iPhone’ów, oferuje tańszą wymianę akumulatora

opublikowano: 29-12-2017, 07:23
aktualizacja: 29-12-2017, 07:25

Apple opublikowało przeprosiny za rozmyślne spowolnienie starszych modeli iPhone’ów. Zobowiązało się do tańszej wymiany akumulatorów i udostępnienia oprogramowania, które pozwoli klientom śledzić ich kondycję.

Niedawno Apple ujawniło, że poprzez aktualizację systemu operacyjnego spowolniło starsze modele iPhone’ów. Spółka tłumaczyła, że zrobiła to aby „wydłużyć ich życie” w sytuacji zużycia ich akumulatorów. Wywołało to negatywną reakcję wśród dużej grupy klientów firmy. Pojawiły się oskarżenia, że Apple spowalnia starsze modele iPhone’ów, aby skłonić ich użytkowników do kupowania najnowszych.

Zobacz więcej

Nowy iPhone X

Fot. Bloomberg

Apple zaprzeczyło tym zarzutom. W oświadczeniu opublikowanym na swojej stronie internetowej spółka podkreśla, że zaufanie klientów jest dla niej najważniejsze.

- Jesteśmy zdolni robić to, co kochamy, tylko dzięki waszej wierze i waszemu wsparciu. I nigdy o tym nie zapomnimy ani nie uznamy za zagwarantowane – głosi oświadczenie.

Apple zadeklarowało, że zmniejszy cenę pogwarancyjnej wymiany akumulatora w iPhone 6 i starszych modelach smartfona z 79 USD do 29 USD.

Od czasu wybuchu afery spowolnienia iPhone’ów spółce wytoczono w USA osiem procesów. Kroki prawne podjęto przeciwko niej także w Izraelu i Francji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Apple przeprasza za spowolnienie iPhone’ów, oferuje tańszą wymianę akumulatora