Apple rozczarował wielkością sprzedaży iPod

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 12-10-2005, 09:45

Apple Computer, producent komputerów i najpopularniejszych odtwarzaczy muzycznych iPod odnotował w czwartym kwartale roku finansowego czterokrotny wzrost zysku netto, który wyniósł 430 mln USD, co w przeliczeniu na jedną akcję daje 50 centów.

Apple Computer, producent komputerów i najpopularniejszych odtwarzaczy muzycznych iPod odnotował w czwartym kwartale roku finansowego czterokrotny wzrost zysku netto, który wyniósł 430 mln USD, co w przeliczeniu na jedną akcję daje 50 centów.

Zysk obejmuje 12 centów na akcje z tytułu rozliczeń podatkowych. Analitycy oczekiwali wyniku na poziomie 36 centów na akcję. Przychody spółki zwiększyły się o 56 proc. do 3,68 mld USD i były nieznacznie niższe od prognozowanych przez specjalistów – 3,74 mld USD.

Spółka rozczarowała jednak poziomem sprzedaży odtwarzaczy MP3. Popularny iPod znalazł „jedynie” 6,5 mln nabywców. To co prawda ponad trzykrotnie więcej niż rok wcześniej, ale analitycy spodziewali się wartości o 1,5 mln wyższej. Od wprowadzenia na rynek w 2001 r. iPod-ów, Apple sprzedał już ponad 28 mln tych urządzeń.

WST, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane