Apple sprzedał 22,5 mln smartwatchów

ŁO
opublikowano: 01-03-2019, 12:00

Rynek inteligentnych zegarków rośnie jak na drożdżach. Najwięcej korzysta na tym firma Apple, choć rywale też notują solidne wzrosty.

Z danych firmy badawczej Strategy Analytics wynika, że globalne dostawy smartwatchów wzrosły w czwartym kwartale poprzedniego roku o 56 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2017 r. Na rynek trafiła rekordowa liczba 18,2 mln takich gadżetów.

Zobacz więcej

Apple Watch series 3

Fot. Apple

Świetne wyniki kwartalne przekładają się na roczne wzrosty. Dwa lata temu producenci dostarczyli 29,3 mln urządzeń, a w zeszłym roku 45 mln.  

Liderem rynku jest Apple, który wykroił dla siebie równo połowę smartwatchowego tortu. Koncern z nadgryzionym jabłkiem w logo dostarczył 22,5 mln zegarków w porównaniu z 17,7 mln rok wcześniej. Apple Watch ma jednak mniejszy udział w rynku, bo wcześniej zgarniał ponad 60 proc.  

W ostatnim kwartale na drugiej pozycji na liście największych producentów znalazł się Samsung, choć w rankingu rocznym minimalnie przegrywa z Fitbitem. Koreańczycy dostarczyli 5,3 mln urządzeń, Amerykanie 5,5 mln.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy