Apple zmniejszy produkcję iPhone'ów

opublikowano: 19-11-2018, 12:26

Producent iPhone’ów Apple zmniejszył w ostatnich tygodniach zamówienia produkcyjne na trzy najnowsze modele telefonów, które zadebiutowały we wrześniu, informuje „The Wall Street Journal”.

Mniejszy od oczekiwań popyt na nowe iPhone’y, a także decyzja koncernu o wprowadzeniu na rynek większej liczby nowych modeli, utrudniła szacowanie ilości komponentów oraz zestawów słuchawkowych, których potrzebuje firma.

Kilka tygodni temu firma zaskoczyła inwestorów gorszymi od oczekiwań prognozami sprzedaży w kwartale świątecznym, skłaniając niektórych dostawców do wydania ostrzeżeń, wskazujących na gorszą sprzedaż nowych modeli smartfonów.

Prognozy wskazują na szczególne problemy z popytem na model iPhone XR, w którego przypadku Apple postanowił w okresie między wrześniem i lutym obniżyć plan produkcyjny nawet o jedną trzecią czyli o blisko 70 mln sztuk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu