Apple znów może być warte1 bln USD

opublikowano: 14-06-2019, 11:54

Porozumienie i koniec wojny handlowej pomiędzy USA i Chinami może przełożyć się na wzrost ceny akcji Apple o 25 USD za walor. Tym samym kapitalizacja koncernu znowu wzrosłaby do 1 bln USD, informuje Bloomberg.

Wzrost o 25 USD, to około 13 proc. powyżej czwartkowej ceny zamknięcia Apple (194,15 USD). W sierpniu ubiegłego roku Apple stał się pierwszą amerykańską spółką, której kapitalizacja wyniosła 1 bln USD. Od listopada jednak jej wycena utrzymuje się poniżej tego pułapu.

A U.S.-Chiny transakcji "zabierze podstawowe ryzyko Chin, które jest ciemna chmura nad akcje teraz"," Ives napisał w notatce. Inwestorzy są teraz ceny w ostrzejszy wpływ na Apple niż Ives widzi granie w oparciu o to, jak sytuacja stoi dzisiaj, "pomimo hałasu".

Amerykańsko-chińska umowa handlowa „oznaczałaby usunięcie podstawowego zagrożenia związanego z Chinami, które obecnie odbija się na akcjach spółki”, napisał w notce do inwestorów Daniel Ives z Wedbush Securities.

Zdaniem Ivesa, premia za ryzyko w obecnej cenie jest atrakcyjna, a firma jest najbezpieczniejszy wśród akcji FAANG.

Uchwała handlu spat na spotkaniu Grupy 20 w Japonii na koniec miesiąca może dodać 20 dolarów do 25 dolarów za akcję dla Apple w najbliższych miesiącach, powiedział.

Jeśli podczas szczytu G20 w Japonii pod koniec miesiąca zostanie przyjęte rozwiązanie trwającego sporu, to w nadchodzących miesiącach akcje Apple mogą zdrożeć o 20-25 USD.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy