Apple zwiększył buyback o 30 mld USD

MD, DI
opublikowano: 25-04-2014, 00:00

Koncern Apple zwiększył kwotę na wykup swoich akcji do 90 mld USD. Prezes Tim Cook argumentuje, że akcje spółki są zbyt nisko wycenione przez rynek.

Koncern Apple zwiększył kwotę na wykup swoich akcji do 90 mld USD. Prezes Tim Cook argumentuje, że akcje spółki są zbyt nisko wycenione przez rynek. W ubiegłym roku Apple zapowiedział buyback za 60 mld USD. W środę zwiększył tę kwotę o 30 mld USD, podwyższył także kwartalną dywidendę o 8 proc., do 3,29 USD na akcję. Zamierza także przeprowadzić do 9 czerwca split akcji w proporcji 7 do 1. Przy obecnym kursie 524,75 USD oznaczałoby to spadek ceny jednej akcji do 75 USD. W minionym kwartale zysk Apple‘a wzrósł o 7 proc., do 10,2 mld USD, przychody o 5 proc., do 45,6 mld USD, i były największe, jakie spółka osiągnęła kiedykolwiek poza sezonem świątecznym. Na koniec kwartału koncern posiadał 151 mld USD w gotówce. © ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy