Apteczna sieć CVS przejmuje ubezpieczyciela Aetna za 69 mld USD

opublikowano: 04-12-2017, 08:53
aktualizacja: 04-12-2017, 08:54

Amerykańska sieć apteczna CVS zgodziła się na przejęcie ubezpieczyciela zdrowotnego Aetna. Szacunkowa wartość transakcji na poziomie 69 mld USD plasować będzie ją na topie tegorocznych przejęć i fuzji, donosi serwis BBC.

Operacja będzie wymagała zgody regulatora i akcjonariuszy.

CVS Pharmacy
fot. Bloomberg

Informacja o akwizycji nadeszła w chwili kiedy pojawiły się spekulacje, że gigant handlu online, koncern Amazon planuje wejście na rynek farmaceutyczny.

Zdaniem przedstawicieli CVS, akwizycja ma potencjał do zmiany kształtu amerykańskiego przemysłu ochrony zdrowotnej.

Planowane przejęcie Aetna, trzeciego pod względem wielkości ubezpieczyciela zdrowotnego w USA ma miejsce w momencie kiedy rosną koszty medyczne dla wielu Amerykanów i ich pracodawców, w tym leków na receptę. Proponowane przez administrację prezydenta Trumpa cięcia podatkowe mogą doprowadzić do zmniejszenia programów zdrowotnych finansowanych przez rząd, takich jak Medicaid.

CVS uważa, że fuzja sprawi, że firma będzie w lepszej pozycji, aby pomóc klientom, ponieważ koszty opieki zdrowotnej rosną "w niezrównoważonym tempie".

Zgodnie z planem połączenia, CVS może przekształcić część swoich 10 000 sklepów w społeczne ośrodki zdrowia, w których pracują farmaceuci, pielęgniarki i dietetycy.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane