Czytasz dzięki

Aquapark inwestuje, wykonawca sfinansuje

MBE
opublikowano: 28-02-2011, 00:00

Wrocławski park wodny szuka wykonawcy, który sam sfinansuje budowę saun.

Wrocławski park wodny szuka wykonawcy, który sam sfinansuje budowę saun.

Zarząd Wrocławskiego Parku Wodnego (WPW), miejskiej spółki, szuka kolejnych źródeł przychodów. Firma, która w 2010 r. miała 5,3 mln zł zysku operacyjnego, powiększy się o kompleks saun. 4 marca mija termin składania ofert w przetargu. Jego zwycięzca w ciągu 10 miesięcy będzie musiał wybudować sauny, dostarczyć wyposażenie oraz przygotować tereny zielone.

Saunarium powstanie na 431 mkw. Będą je tworzyć: sauna ziemna, fińska, chlebowa, którą będzie można wynająć na przyjęcie, ceremonialna na 60-80 osób, w której odprawiane będę ceremoniały naparzania z naturalnymi ziołami, a także groty śnieżna i skalna oraz minitężnia. W parku jest już jedna sauna zewnętrzna i kilka wewnątrz obiektu, a dzięki tej inwestycji powstanie 10 nowych obiektów. Prace mają rozpocząć się pod koniec marca.

Saunarium ma zostać sfinansowane przez wykonawcę. W takiej formule WPW udało się już wybudować zjeżdżalnię multimedialną.

— Nasz autorski sposób finansowania inwestycji polega na podpisaniu umowy z wykonawcą, który przez cały okres trwania projektu finansuje zadanie z własnych funduszy lub kredytu. Po podpisaniu protokołów odbiorów i dopuszczeniu obiektu do użytkowania, spółka rozpoczyna spłatę inwestycji w 36 równych miesięcznych ratach — mówi Bartłomiej Andrusiewicz, prezes WPW.

Raty wędrują prosto do wykonawcy lub do banku, z którym spółka podpisuje cesję wierzytelności. WPW będzie spłacać zobowiązana zarabiając na organizacji płatnych ceremonii w saunach i większej liczbie klientów, gdyż w strefie saunarium będzie mogło przebywać około stu osób więcej niż obecnie.

— Chcąc sfinansować miesięczną ratę wynikającą z zobowiązania, naszą nową strefę musi odwiedzić dodatkowo 78 osób dziennie kupując przynajmniej dwugodzinne bilety, co wydaje się być bardzo realne, biorąc pod uwagę, że ceremonie zapachowe są bardzo popularne — zaznacza Bartłomiej Andrusiewicz.

W najbliższych latach spółka planuje też budowę centrum nurkowego i zewnętrznych basenów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane