Aquis Exchange ma być 'tarczą' GPW

ISBnews
opublikowano: 30-10-2013, 17:21

Aquis Exchange ma być "tarczą" Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) w sytuacji, gdyby na polski rynek finansowy weszła platforma Multilateral Trading Facilities (MTF), poinformował członek zarządu giełdy Mirosław Szczepański.

Zobacz więcej

Mirosław Szczepański, fot. Marek Wiśniewski

"Aquis to nasza tarcza w przypadku wejścia MTF do Polski. Finalizowane są prace, aby polscy brokerzy mieli dostęp do handlu na platformie Aquis, który będą udostępniać polskim inwestorom. Możliwe będzie również bezpośrednie podłączenie do Aquis, a w przyszłości może być również dostęp poprzez sieciowe systemy GPW" – powiedział Szczepański podczas konferencji prasowej.

Z jego słów wynika, że GPW nie wyklucza zostania większościowym akcjonariuszem Aquis w przyszłości, ale na obecną chwilę inwestycja przede wszystkim ma na celu umiędzynarodowienie biznesu GPW i dywersyfikację przychodów.

GPW oczekuje, że Aquis Exchange rozpocznie handel na swojej platformie w połowie listopada.

Na początku października przedstawicielka BATS Chi-X Europe, największego pan-europejskiego rynku obrotu, Stacie Fleming poinformowała agencję ISBnews, że firma prowadzi konsultacje w sprawie wejścia na polski rynek.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zawarła z Aquis Exchange Limited umowę objęcia 384 tys. akcji nowej emisji tej spółki, stanowiących docelowo 30% głosów na walnym zgromadzeniu, za 5 mln funtów brytyjskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Aquis Exchange ma być 'tarczą' GPW