Aquis Exchange ma być 'tarczą' GPW

ISBnews
30-10-2013, 17:21

Aquis Exchange ma być "tarczą" Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) w sytuacji, gdyby na polski rynek finansowy weszła platforma Multilateral Trading Facilities (MTF), poinformował członek zarządu giełdy Mirosław Szczepański.

Mirosław Szczepański, fot. Marek Wiśniewski
Zobacz więcej

Mirosław Szczepański, fot. Marek Wiśniewski

"Aquis to nasza tarcza w przypadku wejścia MTF do Polski. Finalizowane są prace, aby polscy brokerzy mieli dostęp do handlu na platformie Aquis, który będą udostępniać polskim inwestorom. Możliwe będzie również bezpośrednie podłączenie do Aquis, a w przyszłości może być również dostęp poprzez sieciowe systemy GPW" – powiedział Szczepański podczas konferencji prasowej.

Z jego słów wynika, że GPW nie wyklucza zostania większościowym akcjonariuszem Aquis w przyszłości, ale na obecną chwilę inwestycja przede wszystkim ma na celu umiędzynarodowienie biznesu GPW i dywersyfikację przychodów.

GPW oczekuje, że Aquis Exchange rozpocznie handel na swojej platformie w połowie listopada.

Na początku października przedstawicielka BATS Chi-X Europe, największego pan-europejskiego rynku obrotu, Stacie Fleming poinformowała agencję ISBnews, że firma prowadzi konsultacje w sprawie wejścia na polski rynek.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zawarła z Aquis Exchange Limited umowę objęcia 384 tys. akcji nowej emisji tej spółki, stanowiących docelowo 30% głosów na walnym zgromadzeniu, za 5 mln funtów brytyjskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Aquis Exchange ma być 'tarczą' GPW