Arabia Saudyjska gotowa wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu Polski na ropę

opublikowano: 12-07-2007, 19:34

Saudyjski minister ropy naftowej i surowców mineralnych Ali Bin Ibrahim Al-Naimi potwierdził, że jego kraj jest gotów wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu Polski na surowce energetyczne, poinformowało Centrum Informacyjne Rządu (CIR).

W wydanym w czwartek wieczorem komunikacie CIR poinformował, że "premier Jarosław Kaczyński wyraził zainteresowanie importem ropy naftowej oraz gazu LPG i otrzymał zapewnienie strony saudyjskiej o gotowości do dalszych rozmów o ich sprzedaży".

Premier poinformował swojego rozmówcę, że w Polsce bardzo prężnie rozwijają się firmy sektora energetycznego.

- Biorąc pod uwagę dynamikę wzrostu ich obrotów, jestem przekonany, że możliwość nawiązania przez nie współpracy nawet z tak odległymi z geograficznego punktu widzenia krajami, to tylko kwestia czasu - powiedział szef polskiego rządu.

Premier zasygnalizował także gotowość kooperacji polskiego przemysłu stoczniowego z partnerami saudyjskimi w zakresie budowy tankowców.
MD

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Arabia Saudyjska gotowa wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu Polski na ropę