Czytasz dzięki

Arabia Saudyjska i Rosja sugerują możliwość dalszej redukcji wydobycia

opublikowano: 17-04-2020, 13:38

Arabia Saudyjska i Rosja dały do zrozumienia, że są otwarte na możliwość dalszego cięcia wydobycia ropy po tym jak niedawno ogłoszone nie zdołało zahamować spadku ceny surowca.

- Oba kraje będą nadal uważnie monitorowały rynek ropy i są przygotowane do podjęcia dalszych wspólnych działań w ramach  OPEC+ i z pozostałymi producentami jeśli okażą się niezbędne – poinformowali rosyjski minister energii Aleksander Nowak i jego saudyjski odpowiednik, książę Abdulaziz ibn Salman.

Zobacz więcej

ROPA NAFTOWA

Bloomberg

Od uzgodnienia w niedzielę przez OPEC+ cięcia wydobycia ropy o prawie 10 mln baryłek dziennie surowiec staniał na NYMEX o ok. 17 proc. Kurs ropy WTI spadł w piątek poniżej 19 USD i ustanowił nowe 18-letnie minimum. Ropa tanieje, bo redukcja podaży nie nadążą za spadkiem popytu spowodowanym przez paraliż gospodarek zamykanych w czasie pandemii.

Książę ibn Salman sugerował już wcześniej, że Arabia Saudyjska jest gotowa dalej zmniejszać wydobycie na spotkaniu OPEC+ w czerwcu.

Kurs ropy Brent rośnie obecnie o 2,4 proc. do 28,48 USD. Ropa WTI tanieje w tym samym czasie o 5,3 proc. do 18,82 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane