Arabia Saudyjska ograniczy eksport ropy

opublikowano: 09-11-2017, 19:16

Arabia Saudyjska planuje ograniczenie eksportu do wszystkich regionów w ramach dostaw przewidzianych na przyszły miesiąc, donosi Bloomberg.

To kolejne działanie ze strony królestwa znad Zatoki Perskiej, które w ramach organizacji OPEC i kilku innych producentów ropy dąży do ograniczenia nadwyżki surowca na rynku.

Ropa naftowa
Zobacz więcej

Ropa naftowa fot. Bloomberg

W grudniu 2017 r. planowane dostawy mają zostać zmniejszone o 120 tys. baryłek ropy dziennie w porównaniu z listopadowym poziomem, poinformował rzecznik Ministerstwa Energetyki. 

Dostawy do Stanów Zjednoczonych w ujęciu miesięcznym maja spaść o 10 proc. Amerykanie importowali z Arabii w tygodniu zakończonym 3 listopada  około 816 tys. baryłek dziennie, wynika z danych Energy Information Administration. W październiku średni import wyniósł 506,0 tys. baryłek dziennie. 

Dostawy ropy z Arabii Saudyjskiej notują spadek pomiędzy  listopadem i grudniem każdego roku od 2009 r. średnio o około 243 tys. baryłek.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Arabia Saudyjska ograniczy eksport ropy