Czytasz dzięki

Arabia Saudyjska: porozumienie w sprawie cięcia wydobycia ropy zależy od zgody Meksyku

opublikowano: 10-04-2020, 07:04

Saudyjski minister energii powiedział w piątek, że to, czy OPEC+ uzgodni cięcie wydobycia ropy o ponad 10 mln baryłek ropy dziennie zależy od tego, czy w redukcji zgodzi się uczestniczyć Meksyk, pisze Reuters.

Plan cięcia wydobycia przyjęto w czwartek, ale ostateczne porozumienie nie nastąpiło, bo Meksyk wciąż nie zadeklarował, że dokona redukcji, której się od niego oczekuje. Rozmowy mają być prowadzone nadal w piątek.

- Mam nadzieję, że Meksyk dostrzeże korzyści z tego porozumienia nie tylko dla siebie, ale dla całego świata. Całe porozumienie zależy od jego akceptacji przez Meksyk – powiedział Reutersowi saudyjski minister energii, książę Abdulaziz ibm Salman.

Zapytany, czy inne kraje, jak USA, Kanada i Brazylia, przyłączyły się do porozumienia, księżą powiedział, że „zrobią to na swój sposób”.

Abdulaziz ibm Salman powiedział Reutersowi, że porozumienie pozwoli realnie zabrać z rynku ok. 11,3 mln baryłek ropy dziennie „o ile Meksyk wyrazi zgodę”. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane