Arabia Saudyjska pozyskała 5 mld USD ze sprzedaży euroobligacji

opublikowano: 22-01-2020, 14:12

Arabia Saudyjska sprzedała swoje pierwsze w tym roku euroobligacje, korzystając ze spadku napięcia na Bliskim Wschodzie.

Bogate w ropę królestwo wyemitowało dług w wartości 5 mld USD, skuszone globalnie niskimi kosztami finansowania zewnętrznego. Stara się sfinansować część rosnącego deficytu budżetowego w tym roku, sprzedażą papierów dłużnych o wartości 32 mld USD w walucie lokalnej i długu na rynku międzynarodowym. 

Zgodnie z oświadczeniem tamtejszego ministerstwa finansów zainteresowanie inwestorów opiewało aż na 23 mld USD.

Kraj wyemitował transzę papierów o siedmioletnim terminie zapadalności i wartości 1,25 mld USD i premii w wysokości 85 punktach bazowych w stosunku do amerykańskich „treasuries”, z rentownością na poziomie 2,54 proc. 

Z kolei oferta 12-letnich papierów opiewała na 1 mld USD została wyceniona ze spreadem na poziomie 110 pb i rentowności 2,88 proc.

Największą pulę, o wartości 2,75 mld USD stanowiły obligacje z 35-letnim terminem zapadalności, najdłuższe jakie do tej pory sprzedało królestwo z rentownością rzędu 3,84 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane