Arabia Saudyjska sfinansuje budowę 560 meczetów

DI, PAP
27-04-2017, 22:00

Władze Bangladeszu dały zgodę na budowę 560 meczetów, którą sfinansuje Arabia Saudyjska, przeznaczając na to ponad 1 mld USD.

Saudyjczycy wybudują meczet w każdym mieście Bangladeszu, który ma 160 mln mieszkańców. Przy każdym z nich znajdą się sale do nauki, biblioteki i ośrodki kulturalne. Zdaniem AFP, rząd, którym kieruje premier Hasina Wajed, robi ustępstwa na rzecz islamistów przed prawdopodobnymi przedterminowymi wyborami parlamentarnymi. Innym ustępstwem wobec islamistów była decyzja rządu o uznaniu dyplomów wydawanych przez szkoły koraniczne, co otworzyło ich absolwentom stanowiska w sektorze publicznym.

Patrzą na to z obawą obrońcy laickości oraz przedstawiciele mniejszości religijnych, m.in. wyznawcy sufizmu albo hinduizmu. Bangladesz, gdzie przez lata dominował umiarkowany islam, w ciągu dekady stał się krajem o coraz większych wpływach religijnych konserwatystów. W ostatnich latach stał się sceną aktów przemocy ze strony islamskich radykałów, którzy atakowali cudzoziemców i przedstawicieli mniejszości religijnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Arabia Saudyjska sfinansuje budowę 560 meczetów