Arabska rodzina królewska wspiera chwiejący się biznes indyjskiego miliardera

opublikowano: 30-01-2023, 16:19
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

International Holding Co. (IHC) z Abu Zabi zainwestuje ok. 400 mln USD w akcje flagowej spółki z Adani Group, informuje Bloomberg.

Fundusz inwestycyjny arabskiej rodziny królewskiej wyraził zaufanie do Gautama Adaniego, którego imperium biznesowe zaczęło się chwiać po tym jak niedawno amerykański Hindenburg Research ogłosił, że wykrył manipulacje rynkowej i oszustwa księgowe w grupie. Spowodowało to spadek wartości rynkowej spółek z Adani Group o prawie 70 mld USD. Zniechęciło także inwestorów do kupowania oferowanych właśnie akcji Adani Enterprises, flagowej spółki z grupy.

Abu Zabi, fot. Bloomberg
Abu Zabi, fot. Bloomberg

400 mln USD, które wyłoży IHC, wystarczy na objęcie ok. 16 proc. oferowanych akcji Adani Enterprises, pisze Reuters.

- Nasze zaangażowanie w Adani Group wynika z naszego zaufania i wiary w fundamenty Adani Enterprises. Widzimy wielki potencjał wzrostu w dłuższej perspektywie i wartość dodaną dla akcjonariuszy – oświadczył Syed Basar Shueb, prezes IHC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane