Arabski: 16 lotów na trasie Gdańsk-Warszawa, w tym jeden premiera

DI, PAP
04-01-2008, 16:08

Szef Kancelarii Premiera Tomasz Arabski poinformował w piątek, że od dnia wyborów (21 października 2007) specjalny samolot rządowy 16 razy pokonał trasę Warszawa-Gdańsk- Warszawa, w tym tylko raz korzystał z niego premier Donald Tusk.

To reakcja na czwartkową wypowiedź sekretarza generalnego Prawa i Sprawiedliwości Joachima Brudzińskiego, który powiedział w TVN24, że "z tego co wie, to (Tusk) co tydzień lata rządowym samolotem do Trójmiasta tam i z powrotem".

Przy okazji briefingu Arabskiego dziennikarzom rozdano spis lotów rządowym samolotem TU-154. Z tego dokumentu wynika, że "dysponentem" 15 lotów na trasie Warszawa-Gdańsk-Warszawa był prezydent Lech Kaczyński.

"Premier Donald Tusk na trasie Warszawa-Gdańsk-Warszawa korzystał z samolotów rejsowych lub samochodu" - poinformowano w komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu.(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Arabski: 16 lotów na trasie Gdańsk-Warszawa, w tym jeden premiera