Arabski fundusz szuka okazji

KSA
opublikowano: 28-04-2009, 00:00

Abu Dhabi Investment House ma na celowniku dwie polskie spółki. Na udziały w nich może wydać kilkadziesiąt milionów dolarów.

Abu Dhabi Investment House ma na celowniku dwie polskie spółki. Na udziały w nich może wydać kilkadziesiąt milionów dolarów.

Kilka miesięcy temu w Polsce gościli przedstawiciele funduszu Abu Dhabi Investment House. Byli zainteresowani inwestowaniem w nieruchomości, głównie komercyjne. Rozważali nawet inwestycje w giełdowe spółki z tego sektora. Kryzys światowy skłonił ich jednak do rewizji planów. Fundusz wziął na celownik inne branże. I negocjuje.

— Podpisał listy o zachowaniu poufności z dwiema firmami — mówi Robert Dziubłowski, prezes firmy Top Consulting, która pomaga funduszowi w aranżowaniu inwestycji w Polsce.

Jedna firma jest z branży handlowej, druga z medycznej. Wygląda to na dobry wybór — analitycy wskazywali te dwa segmenty jako inwestycyjne pewniaki, nawet w czasach kryzysu.

Abu Dhabi Investment House nie precyzował, ile pieniędzy może wydać w Polsce. Robert Dziubłowski uchyla jednak rąbka tajemnicy.

— To będą kwoty około kilkudziesięciu milionów dolarów w przypadku każdej spółki — informuje prezes Top Consulting.

Decyzji, czy i w którą spółkę zainwestuje Abu Dhabi Investment House, należy się spodziewać w ciągu kilku tygodni. Pierwotnie fundusz miał wydać pierwsze pieniądze jeszcze w ubiegłym roku, ale sprawy się przedłużyły m.in. ze względów proceduralnych.

Współpraca między Top Consulting a funduszem z Bliskiego Wschodu rozpoczęła się w ubiegłym roku. Firmy współpracowały przy poszukiwaniu celów inwestycyjnych w Wietnamie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu