Arcelor i POSCO chcą współpracować z OYAK w Erdemirze

(Marek Druś)
opublikowano: 06-10-2005, 14:56

Arcelor i POSCO są zainteresowane współpracą z turecką spółką OYAK, która wygrała rywalizację o kupno 46,12 proc. akcji tureckiego koncernu stalowego Erdemir, poinformował dziennik Vatan.

Arcelor i POSCO są zainteresowane współpracą z turecką spółką OYAK, która wygrała rywalizację o kupno 46,12 proc. akcji tureckiego koncernu stalowego Erdemir, poinformował dziennik Vatan.

OYAK sygnalizował po wygraniu przetargu, że jest otwarty na propozycje współpracy. Arcelor wycofał się z rywalizacji gdy cena pakietu przekroczyła 2,67 mld USD. POSCO zakwalifikowało się do przetargu, ale wycofało się przed jego rozstrzygającą fazą.

OYAK, grupa przemysłowa ze znacznym udziałem wojskowych funduszy emerytalnych, kupił akcje Erdemira za 2,77 mld USD. Arcelor ma już kontakty z OYAK. Dostarcza stal do jont-venture, które turecka grupa stworzyła z Renault.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane