Czytasz dzięki

ArcelorMittal sprzeda amerykańskie aktywa za 1,4 mld USD

ARŻ, Financial Times
opublikowano: 28-09-2020, 12:19

Największy producent stali na świecie sprzeda swoje amerykańskie operacje koncernowi Cleveland-Cliffs za 1,4 mld USD. Ma to pomóc zmniejszyć zadłużenie i sfinansować wykup akcji.

Grupa z siedzibą w Luksemburgu podała, że ​​otrzyma 500 mln USD w gotówce, a resztę kwoty w akcjach. Amerykański oddział ArcelorMittal w zeszłym roku osiągnął przychody w wysokości 9,9 mld USD.

ArcelorMittal
Zobacz więcej

ArcelorMittal fot. REUTERS_David W Cerny_File Photo_Forum

Sprzedaż pomoże firmie zredukować zadłużenie. Z powodu pandemii popyt na stal zmniejszył się i musiała ona pozyskać dodatkowy kapitał. ArcelorMittal zamierza też przeprowadzić wykup akcji własnych.

Przejęcie to jeszcze bardziej wzmacnia pozycję Cleveland-Cliffs po wcześniejszym zakupie udziałów w AK Steel. Firma z Cleveland podała, że ​​stanie się największym w Ameryce Północnej producentem stali walcowanej, która jest wykorzystywana w produkcji towarów, od karoserii po sprzęt AGD, z łącznymi dostawami na poziomie 17 mln ton w zeszłym roku. Będzie również największym na kontynencie wytwórcą granulatu z rud żelaza, kluczowego składnika do produkcji stali.

Po ogłoszeniu transakcji, która ma zostać sfinalizowana w czwartym kwartale roku, akcje ArcelorMittal na giełdzie w Amsterdamie wzrosły o 8,3 proc

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Financial Times

Polecane