Arctic Paper nie może wykupić Rottnerosa

KZ
07-02-2013, 08:57

Arctic Paper zdecydował o kolejnym przedłużeniu zapisów w wezwaniu na akcje Rottneros do 26 lutego.

Na razie polska spółka ma 51,6 proc. akcji szwedzkiej. W okresie od 2 stycznia do 4 lutego na wezwanie odpowiedzieli posiadacze 7,5 proc. walorów, a łącznie od 22 listopada udało się skupić 47, proc. walorów.

- Zdecydowaliśmy się na kolejne przedłużenie wezwania, ponieważ chcemy dać możliwość akcjonariuszom Rottneros na podjęcie decyzji o odpowiedzi na naszą ofertę z uwagi na, że w ostatnich dniach ostatniego okresu wezwania znacząco zwiększyliśmy nasz udział w akcjonariacie spółki Rottneros i obecnie kontrolujemy 51,6% akcji tej spółki. Przedstawiliśmy, w naszym przekonaniu, bardzo dobrą ofertę, dzięki której obecni akcjonariusze spółki Rottneros będą mogli stać się akcjonariuszami większej, połączonej organizacji i tym samym uczestniczyć w budowie sukcesu obu spółek. Zależy nam na pełnej integracji obu podmiotów, dzięki której będziemy w stanie zrealizować założone efekty synergii - powiedział Michał Jarczyński, prezes Arctic Paper.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Arctic Paper nie może wykupić Rottnerosa