Arcus chce sfinalizować dwie akwizycje w Polsce do połowy 2008 r.

ISB
opublikowano: 10-09-2007, 13:54

Arcus, dostawca zintegrowanych systemów zarządzania dokumentem, który zadebiutował w poniedziałek na GWP, do połowy 2008 roku zamierza sfinalizować w Polsce dwa przejęcia spółek z branży - o obrotach kilkunastu i kilkudziesięciu milionów złotych. Dzięki tym akwizycjom przychody spółki powinny zwiększyć się w przyszłym roku o ok. 50%, poinformował w  poniedziałek prezes Witold Czyżewski.

"Prowadzimy już rozmowy w tej sprawie. Teraz, kiedy mamy już środki z emisji, będziemy mogli te projekty zrealizować. Myślę, że oba przejęcia zakończą się w połowie przyszłego roku" - powiedział Czyżewski po uroczystości debiutu na GPW.

Dodał, że jedna ze spółek, których akwizycję planuje Arcus, osiąga przychody wysokości kilkunastu milionów złotych, a druga kilkudziesięciu milionów złotych.

"Są to spółki o profilu zbliżonym do naszej, które pozwolą nam rozszerzyć portfel usług i zwiększą bazę klientów" - powiedział Czyżewski.

Wcześniej Arcus informował już, że chce przejmować spółki specjalizujących się w świadczeniu usług: outsourcingu, projektowania i implementacji aplikacji "na żądanie", opartych na platformie open source, konsultingu i doradztwie biznesowym oraz oferowaniu systemów do obsługi rynku e-commerce.

Na sfinansowanie akwizycji Arcus przeznaczy 27 mln zł, zaś ok. 13 mln na rozwój organiczny.

Prawa do akcji (PDA) Arcusa spadły na debiucie o 16,48% do 14,20 zł. Cena emisyjna wyniosła 17 zł, a wartość emisji sięgnęła 39 mln zł brutto.

"Sytuacja na GPW jest bardzo nerwowa. Liczymy, że ten stan jest przejściowy i mamy nadzieję, że na koniec tygodnia będziemy mieli wzrosty" - powiedział Czyżewski.

W 2006 roku zysk netto Arcusa wyniósł 7,10 mln zł wobec 10,55 mln zł rok wcześniej przy 87,44 mln zł przychodów wobec 103,56 mln zł rok wcześniej.

Prognoza spółki zakłada, że w tym zysk netto wzrośnie do 7,5 mln zł, a zysk operacyjny przed amortyzacją (EBITDA) wzrośnie o 17,7% do 11,3 mln zł.

Przychody spółki ze sprzedaży w podstawowych segmentach działalności mają wzrosnąć w 2007 r. o 19,4% do 104,4 mln zł.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu