Arendarski: Projekt antykryzysowy potrzebny, ale powinien być bardziej konkretny

PAP
opublikowano: 24-01-2009, 17:39

Projekt stworzony przez rząd zawiera potrzebne rozwiązania, ale powinien być bardziej konkretny - tak prezes Krajowej Izby Gospodarczej (KIG) Andrzej Arendarski ocenia przygotowane przez resort gospodarki propozycje antykryzysowe.

"Rząd obrał dobry kierunek, zawarte są w tym projekcie istotne i potrzebne rozwiązania i właściwie ujęto w nim całą możliwą pomoc. Uważam jednak, że taki program rządu powinien być dużo bardziej konkretny i wyznaczać co i kiedy będzie zrobione" - powiedział w rozmowie z PAP Arendarski.

W piątek resort upublicznił projekt działań antykryzysowych dla gospodarki. Zakłada on m.in. możliwość okresowego ograniczenia czasu pracy oraz proporcjonalnego obniżenia wynagrodzenia, a także obniżenie akcyzy na energię dla wysoko energochłonnych odbiorców.

Projekt resortu gospodarki powstał w ramach rządowego planu na rzecz stabilności i rozwoju. Rząd na wszystkie działania antykryzysowe chce przeznaczyć 91,3 mld zł.

Zdaniem Arendarskiego intencje rządu są dobre, jednak istnieje obawa, że "pewne narzędzia mogą być gotowe za późno, bo to wymaga całego procesu legislacyjnego". (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane