Czytasz dzięki

Aresztowano szefa dubajskiej filii Wirecard

opublikowano: 06-07-2020, 17:48

Niemiecka prokuratura dokonała aresztowania szefa filii Wirecard z Dubaju. Wobec niemieckiej spółki płatniczej prowadzone jest na szeroką skalę dochodzenie ws. oszustwa na miliardy dolarów, donosi Reuters.

Prokuratura w Monachium przesłuchała a następnie aresztowała  dyrektora generalnego Cardsystems Middle East FZ-LLC. Według niemieckich władz, on sam oddał się w ręce policji.

Zobacz więcej

Wirecard

Bloomberg

Aresztowania dokonano pod zarzutem udziału w spisku mającym na celu popełnienie oszustwa, usiłowanie oszustwa oraz pomoc i popełnianie innych przestępstw.

Wirecard złożył w ubiegłym miesiącu wniosek o niewypłacalność wobec wierzycieli o wartości prawie 4 mld USD, po tym jak w jego księgach audytor firma R&Y nie była w stanie znaleźć potwierdzenia na istnienie deklarowanych 2,1 mld USD. Według audytora było  wynikiem wyrafinowanego globalnego oszustwa.

Ostatnie aresztowanie nastąpiło po tym, jak policja i prokuratorzy dokonali nalotu na siedzibę Wirecard w Monachium oraz cztery nieruchomości w Niemczech i Austrii w zeszłą środę, gdy rozszerzyli swoje śledztwo.

Prokuratorzy traktują jako podejrzanych dyrektora finansowego Wirecard Alexandra von Knoopa i dyrektora ds. produktu Susanne Steidl, a także byłego dyrektora generalnego Markusa Brauna i dyrektora operacyjnego Jana Marsalka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane