Arevalo: rynek błędnie reaguje na zapowiedź cięć stóp w USA

opublikowano: 17-07-2019, 06:54

Inwestorów nie powinna cieszyć perspektywa pierwszych od ponad dekady obniżek stóp procentowych przez Fed, uważa Alejandro Arevalo, szef strategii na rynku obligacji gospodarek wschodzących w Jupiter Asset Management.

- Rynki błędnie odczytują zmianę polityki Fed jako coś pozytywnego – powiedział Arevalo, który w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zmieniał zawartość zarządzanego portfela na papiery o ratingu inwestycyjnym. – Jeśli zamierzają ciąć stopy, to dlatego, że jest problem w gospodarce. Będziemy bardziej defensywni w, jak uważam, bardziej wyboistym drugim półroczu – dodał.  

Arevalo sprzedawał w ostatnim czasie m.in. obligacje firm finansowych z krajów gdzie dostrzegalne jest spowolnienie gospodarcze.

„Gołębi” Fed spowodował wzrost liczby obligacji o ujemnych rentownościach, co skłoniło wielu inwestorów do kupowania papierów wysokich rentowności z gospodarek wschodzących. Średnia rentowność takich obligacji denominowanych w dolarach wynosiła 7,19 proc. we wtorek i była ok. dwukrotnie wyższa od rentowności papierów o ratingu inwestycyjnym.

- W wielu przypadkach spready nie odzwierciedlają właściwe fundamentów wielu spółek i krajów emitujących papiery wysokich rentowności – przekonuje Arevalo. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA